ستایش و پیامی زیبا

از چندین قسمت سریال ستایش فقط یک سکانسش برام بسیار جالب و مهم بود.

با توجه به اینکه امروزه  تلویزیون و رسانه در زندگی همه ی افراد از همه ی تیپ های شخصیتی مثل مذهبی و سنتی و مدرن و.... حضور گسترده دارند و تاثیر گذاری بسیار زیاد  بر سبک زندگی و افکار مخاطبین و ببینده ها  دارد،بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم عالی انسانی هستند.

امروزه یکی از مسائلی که بسیاری از جوانان و نوجوانان با ان درگیر هستند،مسئله ازدواج و عشق است.

همه ی دوستان،درگیری شدید نوجوانان و جوانان رو با مسئله عشق رو اگاهی کامل دارند و شاهد هستند که در اکثر فیلم ها و سریال خارجی و داخلی عشق و ازدواج به گونه ای مبتذل در حال نمایش دادن است. دوست داشتن های بی دلیل در سریال های نود قسمتی،عشق های هرگز نرسیدنی در فیلم های غربی،عشق ها و علاقه های پنهان که در خلال فیلم وسریال هیچ دلیل منطقی برای اونها به مخاطب ارائه نمی شود.

وقتی فیلمی تمام نقطه ی عطفش مسائل عاشقی و ازدواج است اگر به گونه ای  بد ،این مفاهیم رو ارائه بدهد شاهد نتایجی امروزی هستیم.ازدواج های اینترنتی،عشق های مجازی،عشق های غیر متعهدانه،عشق های زود رس و...

حال اگر با همین ابزار مفاهیم عشق و علاقه رو به درستی به نسل نوجوان و جوان منتقل کنیم ، بسیاری از مشکلات حال حاضر ما حل خواهد شد.

در سریال ستایش ،در یک سکانس که زوج اصلی فیلم در بیرون از شهر،توی یک رستوران درحال شام خوردن هستند،دیالوگ های خیلی جالبی بینشون رد وبدل شد که نقل به مضمون براتون می نویسم.

 

ستایش از همسرش می پرسد که دلیل اینکه دوستم داری چی؟

همسرش طاهر فردوس با مقدمه چینی می گه: حجب و حیای تو بود که من رو شیفته ات کرد.وقتی برای اولین بار اومدم ،موقعی که تازه ازدواج اولت بود،وقتی در رو باز کردی،اصلا به چشم هام هم نگاه نکردی.

حجب ، حیا،معصومیتت و عشق و علاقه ای که به برادرت داشتی باعث شد ه علاقه مندد بشم.

با همین دیالوگ ساده می توان مفاهیم انسانی حجب و حیا و عفت رو برای دختر و پسر و نوجوان توصیف کرد. مفاهیمی که امروزه به شدت فراموش شده است و ارتباطات آزاد و بدون هیچ حجب و حیایی وجود دارد.از صد تا فیلم و سریال صدا وسیمای جمهوری اسلامی! 99 تای اونها عشق ها و علاقه های آبکی و مبتذل رو تبلیغ می کنند و چه  انتظاری است از دختر و پسر نوجوان و جوان با دیدن این گونه فیلم ها؟

سریال ستایش رو به ندرت نگاه می کنم.ولی این سکانسش بسیار جالب و با پیامی عالی بود.پیامی که امروزه در نایاب است.

ادامه سریال ستایش رو نمی دونم!نمی دونم که آیا ازاین قبیل پیام ها دارد یا همانند اکثریت سریال ها  فیلم های حال حاضر عشق های مبتذل و آبکی رو تبلیغ و نهادینه می کن.

ستایش

/ 0 نظر / 30 بازدید