تحلیلی بر سخنان امام خامنه ای درباره نیروی انتظامی

در این هفته رهبر انقلاب در جمع دانش آموختگان  دانشگاه علوم انتظامی نکاتی را گفتند که اگر به تعبیر ایشان یک فرهنگ قطعی نیروی انتظامی بشود ، باعث افزایش رضایت مندی عمومی مردم از نظام خواهد شد.

هرچند رضایت واقعی از نظام بستگی به آرمان های انقلاب و عمل به آنهاست. با این حال در جهت رضایت عمومی بسیار حائز اهمیت است.

در واقع با این فرهنگ سازمانی که مقام معظم رهبری امام خامنه ای فرمودند، دشمنان نظام وانقلاب بهانه های کمتری جهت تخریب و هجمه به انقلاب و نظام خواهند داشت.هرچند تخریب و هجمه دشمنان نظام امری بدیهی است و هیچ گاه بر طرف نخواهد شد.

ایشان نیروی انتظامی را مظهر 

1-اقتدار نظام و نظم که حافظ امنیت کشور است

2-مهربانى و دلسوزى و روحیه‌ى رأفت و رحمت نظام نسبت به آحاد مردم 

دانست. ایشان مخاطب این سخن را اساتید ، فرماندهان ، یکایک کارکنان، و  دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانست. در واقع از جز تا کل نیروی انتظامی را مورد خطاب قرار دادند.

این دو ویژگی در طول این سال ها در بعضی موارد بسیار مورد چالش قرار گرفته و کاملا ضعیف بوده است.

اما ویژگی دوم که مظهر مهربانی و دلسوزی و روحیه رافت و رحمت است شاید بیشتر از مورد اول دچار غفلت شده است.

بارها در سطح خیابان یا به طور خاص در کلانتری ها و مراکز نظامی شاهد تخریب این مظهر رحمت و دلسوزی بوده ایم.

برخورد های زشت و تند و تحقیر آمیز با متهمین یا کسانی که حتی جرمشان ثابت نشده است. کسانی که به خاطر تصادف یا مشکلات مالی سرکارشان به کلانتری ها و مراکز نظامی می افتد با قاچاقچیان و معتادین و دزدان در بعضی موارد هیچ فرقی ندارند.و این جای درد است.

رشوه خواری یا سوئ استفاده از قدرت در تحقیر افراد مورد دیگری است که شاید از نزدیک مشاهده کرده باشید.

چندی پیش یکی از جوانان محله مان را به همراه دوست موتورسوارش جلوی منزلشان  مورد تفتیش بدنی قرار می دهند.در حالی که ظاهر و رفتارش بسیار عادی و محله مان هم کاملا آرام و جز مناطق فرهنگی است.

با این حال یکی از جوانان را پس این که بهانه ی لازم از قبیل مواد و ... پیدا نمی کنند به بهانه ی نداشتن مدارک موتور بازداشت و به کلانتری منتقل می کنند. و جالب این است که در کلانتری مسئول مربوط با بیان این موضوع که "این همه موتور سوار رو گرفتیم وآزاد کردیم.این یکی رو هم آزاد کنید " به مسئله خاتمه می دهد.

حالا واقعا سوال این است آیا این جوان که آینده ساز این کشور است چگونه می تواند به نیروی انتظامی که مظهر اقتدار ورافت نظام است اعتماد کند؟

یا نگارنده خود شاهد بود که افسر یک کلانتری در ازای دریافت مبلغ بسیار ناچیزی یک پرونده را حل و فصل کرده است.پرونده ای که به راحتی با توافق طرفین قابل حل بود.اما در پروسه بروکراسی ، پوست این طرفین کنده می شد!

به هر حال نیروی انظامی مظهر اقتدار است و لازمه اقتدار برخورد محکم و قاطعانه است. ما این برخورد را با مجرمین و مخلین امنیت اجتماعی باید انجام داد. یا حداقل فرهنگ عذر خواهی و دلجویی از کسانی که به اشتباه باآنها برخورد شده ست باید حتما از طرف تک تک مسئولین و مجریان نیروی انتظامی اجرا و نهادینه شود.

والسلام علی من تبع الهدی

 

+ در ادامه می توانید عکس های فارغ تحصیل دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی را مشاهده کنید

+ این روزها شاهد اعدام های مجرمین هستیم. این اعدام ها تبعات مثبت و منفی در سطح جامعه دارد که حتما باید بررسی و بیان شود. 

 

 

 

 

 

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

 

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامیمراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامیمراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامیمراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامیمراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامیمراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی
/ 12 نظر / 398 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پورطالبی (همثانیه)

سلام عید شما مبارک به مناسبت میلاد ضامن الایمه و ثامن الایمه دومین بسته قرصهای نشاط آور را نوشتم منتظر حضور و نظر قشنگ شما هستم [گل]

پورطالبی (همثانیه)

سلام عید مبارک آمدم عرض ادب کنم و دعوت برای دیدار منتظر حضور و نظر قشنگ شما هستم [گل]

باران

سلام ببخشید شما قصد آپ کردن ندارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آسمان

سلام هر دو وبلاگ حذف شده جا خوردم

آسمان

سلام هر دو وبلاگ حذف شده جا خوردم

آسمان

سلام هر دو وبلاگ حذف شده جا خوردم

آسمان

سلام هر دو وبلاگ حذف شده جا خوردم

سعید

سلام دوست عزیز وبلاگت خیلی جالبه اگه میشه به وبلاگ منم سر بزن ممنون

N

سلام مرسی بابت زحماتتون واقعا ب دردم خورد خدا قوت.[گل] التمــــاس دعـــا