سیاست گوگل و جنگ رسانه ای

خبری در رسانه ها با این عنوان آیات سرخ در زیر چکمه های رسانه عای غربی  خوندم. حس کنجکاوی ام بر انگیخته شد تا این موضوع رو شخصا تحقیق کنم.البته با کمی غلظت بیشتر!

فقط کافی سه کلمه ayat al-ghermezi و taraneh mousaviو sakineh mahamadi در گوگل جستجو کنید.

بسیار جالب که برای کلمه اول که نام شاعر بحرینی است ، شاعری که  توسط ماموران آل خلیفه به خاطر سرودن شعر علیه آل خلیفه ،دستگیرمیشود و مورد تجاوز قرار می گیرد و در نهایت به شهادت می رسد، اگر چند حرف ابتدایی رو بنویسید، پیشنهاد های گوگل اصلا ربطی به این شهیده مظلوم بحرینی ندارد!

در حالی که کلمه های taraneh mousavi  و sakineh رو که جستجو می کنید، گوگل زحمت می کشد و مستقیم بیننده رو به چیزی که می خواهد می رسوند!یعنی با همون چند واژه اول ، مخاطب هدایت می شود به کلمه های اصلی ترانه موسوی و سکینه آشتیانی!

آمار جستجویی که ازاین سه واژه شده هم جالبه!

این یعنی شانتاژ خبری و تاثیر رسانه! و اینکه رسانه های غربی چقدر حوادث و رویداد ها رو بر اساس سیاست های پلید خودشون ، اطلاع رسانی می کنند!

پیشنهاد های گوگل برای کلمه ayat al-ghermezi برای دیدن عکس ها با کیفیت بهتر به آدرس زیر بروید

http://s1.picofile.com/file/6615439634/1.jpg

پیشنهاد های گوگل برای کلمه ayat al-ghermezi

پیشنهاد های گوگل برای کلمه tarane mousavi برای دیدن عکس ها با کیفیت بهتر به آدرس زیر بروید

http://s1.picofile.com/file/6615442652/2.jpg

پیشنهاد گوگل برای کلمه taraneh mousavi

پیشنهاد گوگل برای کلمه sakine برای دیدن عکس ها با کیفیت بهتر به آدرس زیر بروید

http://s1.picofile.com/file/6615444664/3.jpg

پیشنهاد گوگل برای کلمه sakibe

مقایسه آمار جستجو از این سه کلمه برای دیدن عکس ها با کیفیت بهتر به آدرس زیر بروید

http://s1.picofile.com/file/6615448688/4.jpg

http://s1.picofile.com/file/6615450700/5.jpg

http://s1.picofile.com/file/6615452712/6.jpg

مقایسه آمار جستجو

مقایسه آمار جستجو

مقایسه آمار جستجو

/ 6 نظر / 31 بازدید
آزاد

اشک رازیست لبخند رازیست عشق رازیست اشک آن شب لبخند عشقم بود قصه نیستم که بگویی نغمه نیستم که بخوانی صدا نیستم که بشنوی یا چیزی چنان که ببینی یا چیزی چنان که بدانی من درد مشترکم مرا فریاد کن درخت با جنگل سخن می‌گوید علف با صحرا ستاره با کهکشان و من با تو سخن می‌گویم نامت را به من بگو و دستت را به من بده حرفت را به من بگو و قلبت را به من بده من ریشه‌های تو را دریافته‌م با لبانت برای همه لب‌ها سخن گفته‌ام و دستهایت با دستان من آشناست در خلوت روشن با تو گریسته‌ام برای خاطر زندگان و در گورستان تاریک با تو خوانده‌ام زیباترین سرودها را زیرا که مردگان این سال عاشق‌ترین زندگان بوده‌اند دستت را به من بده دستهای تو با من آشناست ای دیر یافته با تو سخن می‌گویم بسان ابر که با طوفان بسان علف که با صحرا بسان باران که با دریا بسان پرنده که با بهار بسان درخت که با جنگل سخن می‌گوید زیرا که من ریشه‌های تو را دریافته‌ام زیرا که صدای من با صدای تو آشناست شاملو

طه(رایحه)

سلام صحیح می فرمایید. نه فقط آیات القرمزی بلکه سایر شهدای بحرین هم چند وقت پیش جستجو می کردم چیزی به اون صورت دستگیرم نمی شد

زویا

بدترین اثر دروغگویی و نگفتن حقیقت از بین بردن اطمینان مردمه و اونها دارند با این اخبار خودشون رو از ریشه متلاشّی میکنند.زنده باد حقیقت ودرستی.

حمید برزخ

سلام علیکم شهادت حضرت زهرا تسلیت و قدوم شهدا به شهر مشهد تهنیت ... با اینکه اصلا نه توان و نه قوت به روز شدن بود اما شدیم ... گرچه دل خون از بحرین داریم ... با مطلب مصاف شیر و روباه(قیاس دو نظریه پرداز انقلابی، دکتر شریعتی و مطهری) به روزم حتما بیاید . در این مطلب به شدت عقایدم بیان شده در هدایت آن کمک کنید

saeed

سلام گوگل هم دیگه داره سیاست آمریکا رو دنبال میکنه