شب قدر

شب قدر، شبی برای از دست ندادن

اگرباانگشتان دست هایمان که روی هم بیش از ده را نشان نمی دهند، حساب و کتابی بکنیم و بافرض عمری 70 ساله که چندین سال آن در جهالت کودکی و نوجوانی و ضعف پیری است ، می فهمیم که یک شب قدر در هر سال می شود هفتاد فرصت در این هفتاد سال عمر دنیایی.هفتاد فرصتی که به انسان داده می شود تا از صفرآغاز کند.هفتاد فرصت ، هفتاد شب که گویی بعد از آن تازه از مادر متولد شده ایم. شب قدر ، شب توبه است  و توبه زاده شدن مجدد انسان و انسانیت.

شب فرصت و بهشت روی زمین

ضیافت رمضان است و میزبان خداوند. شب ، شب قدر است و محل میهمانی ، حرم خورشید عالم تاب امام رضا(ع). میهمان ، بندگانی که همه ی امیدشان از خلق و مخلوق قطع گردیده است.

بندگانی که رخت سفر از دیار خویش بسته اند و به امید شب قدر آمده اند در پناه غریب الغربا. شبی که شب شهادت امیر عاشقان است و غربت فرزندان یتیم فاطمه.شب قدر است و تو چه میدانی ،چه شبی است ، شب قدر.ماادراک مالیله القدر

تمام مسیر های منتهی به این میهمانی ، مملو است از عطر قدر و علی و رضا.  مملوست از مردمی که با کوله بار یک ساله ی خویش به درگاه خداوند در بهشت روی زمین حرم امام رضا آمده اند.

مردمی که رنج ترافیک و پیاده روی و آشفتگی و شلوغی را به جان می خرند تا برسند به میهمانی شب قدر.شبی برای از دست ندادن.

میدان شهدای مشهد ، اگرچه بی غوله ای است ، بی سامان اما در تسخیر خواستن های مردمی است که با تمام خواستن ، تحمل نابسامانی ها را می کنند. کوچه ها و خیابان ها پر شده از نوای محمود کریمی که فریاد می زند " علی " "علی‌". پر شده از خیمه های عزای علی و نذر و نیاز به درگاه علی.

عطر و بوی اسپند دود کردن ، محرم حسین را به خاطرت می آورد.دسته های عزاداری و زنجیر زنی روبه گنبد طلایی امام غریب فریاد می زنند این بغض غربت علی را.

جوشن کبیر در پناه امام رضا

صحن وسرای امام رضا(ع) ، میعاد گاه عروج بندگان است به سوی خداوند و شاید آن که گویند شب قدر ، شب نزول ملائک است به تعبیری عروج بندگان است.

تک تک رواق ها و صحن های این بهشت زمینی ،پر از مردمی است که از لحظه ربنا اذان منتظر جوشن خوانی و قرآن به سر گرفتن اند. مردمی که شب قدر را با تمام وجود خواستند که قدر بدانند. از کودک شیرخوارشان تا پیر شکسته. از زوج جوانی که آغاز زندگی را با بندگی گره زدند. و شب قدر، شبی است برای از دست ندادن.

آسمان حرم پر است از ندای الغوث الغوث بندگانی که به امید بخشش و رحمت خداوند آمده اند. بندگانی با همه گونه فکر و عقیده و کارنامه. از بنده ی خلافکارش تا بنده عارف و عاشقش.

آسمان حرم پر است از ندای بک یا الله بالمحمد بالعلی . باران رحمت قرآن بر سر بندگان می بارد تا بزداید غربت یک سال را وشب قدر شبی است برای از دست ندادن. فرصتی است که در تمام عمر زندگی ات ، بسیار قلیل اما بزرگ است.

ایستاده جوشن می خوانند ، نشسته جوشن می خوانند.کودک به آغوش ، جوشن می خوانند.در آغوش مادر جوشن می خوانند و گریه می کنند.

می خوانند " ای که مرا رزی دادی و پروریدی ، ای که مرا خورانیدی و نوشاندی.ای که مرا نزدیک کردی و به نزد خود آوردی... از آتش نجات بده "

شب قدر، با آغوش سحر پیوند می خورد و اشکی که رو به گنبد طلایی امام رضا(ع) خشک نمی شود فریاد می زند العفو العفو...

 

/ 4 نظر / 24 بازدید
زویا

سلام.خوبی ؟ تعجب کردم چه همه تغییرات !! برای من هم دعا کن.

پورطالبی (همثانیه)

سلام چشم به راه شما هستم با دومین نمایشگاه کاریکاتورهام در انتظار حضور و نظر شما هستم[گل]

با يک تير دو نشان بزنيد آمار وبلاگ + کسب درآمد

با یک تیر دو نشان بزنید آماروبلاگ + کسب درآمد با ثبت وبلاگ خود در نیازکده هم آمار بازدید وبلاگ تان را منفجر کنید و هم درآمد کسب کنید @ نمایش وبلاگ شما در تمامی وب لاگ های عضو @ تبادل لینک دوطرفه با وبلاگ ها و افزایش رتبه وبلاگ شما در گوگل @ نمایش آمار واقعی بازدید از وبلاگ تان @ دریافت 40% پورسانت بابت آگهی دهندگانی که از طریق شما در نیازکده آگهی دهند @ واریز 10% از درآمد معرفی شدگان شما به درآمد تان @ با قرار دادن کد آمارگیر و آگهی نامه در وبلاگ تان 1000 تومان به درآمد تان اضافه خواهد شد. @ ثبت انواع آگهی های خرید و فروش اتومبیل , ملک , کامپیوتر و سایر موارد + آگهی استخدام و آماده به کار و ... @تمامی این کارها بدون هیچ هزینه ای حتی یک ریال انجام میگیرد فقط با صرف چند دقیقه وقت امکان پذیر است @فرصت را از دست ندهید و هم اکنون ثبت نام کرده و فعالیت خود را شروع کنید بعد از ثبت نام واردمنوی کاربری خود شوید و از قسمت کسب درآمد مراحل دریافت کد را انجام دهید هر مشکلی هم داشتید میتوانید ازطریق پشتیبانی همیشه آنلاین su.niyazkade@yahoo.com یا از وبلاک http://www.niyazkadeh2012.blogfa.com کمک بگیرید برای ثب