بالاترین و مبارزه فرهنگی!

گاهی اوقات توی بعضی مباحث سیاسی که با بعضی افراد در مکان ها و زمان های متفاوتی از قبیل وبلاگ ها یا چت روم ها انجام می دیم با بعضی واکنش های بی منطق و عجیب ازشون رو به رو می شیم.

اظهار نظر های عجیب و بی ربط؛توهین های غیر مربوط  و...

همیشه تعجبم از این گونه حرف ها بوده.همیشه خودم چند لحظه جای اونها می ذاشتم تا ببینم واقعا چه جوری می شه که این حرف ها و نظرات رو بیان می کنن.

یهو به اخوندها فحش می دن یا یهو بهت می گن تند رو ،امل و عقده ای و ...

واقعا خیلی کنجکاو می شدم تا ببینم واقعا چه جوری که این افراد یه جور واکنش نشون میدن؟چه جوری می شه یه بحث و گفتگو به این جا کشیده می شه که به آخوندها و بسیجی ها و سپاهی ها و حزب الهی ها فحش بدن.

این سوالها توی ذهنم همیهشه بود تا یه مطلب جالب توی سایت ضد انقلاب بالاترین خندم.

فکر می کنم بقیه دوستان هم بخونن جالب باشه تا بفهمین بعضی ها به چه چیزهایی فکر می کنن! این مطلب رو عینا براتون کپی می کنم.

...........................................................................

:: در سال جدید در کنار تظاهرات خیابانی از مبارزات فرهنگی و بی خطر غافل نشویم. ( با مثالهایی از این مبارزات)

 

by fateme-89

به علت سرکوب و اختناق شدید در ایران ، جنبش سبز همواره در کنار تظاهرات خیابانی در پی راههایی کم هزینه نیز برای مقابله با دیکتاتوری حاکم بوده است و اگر جنبش سبز را جنبش خلاقیت ها و ایده های نو بنامیم گزافه گویی نگرده ایم. ایده هایی که گهگاه به دلیل نداشتن تجربه ی مبارزات مدنی و یا علت عدم کارآمدی سریع مورد تحقیرو تمسخر قرار گرفته اند، و به بیان روشن تربه خاطرشتاب مبارزین برای رسیدن به خواسته ها و توقع بیش از اندازه از مبارزات مدنی مورد استقبال واقع نشده اند.بنابراین برای پیشبرد مبارزات مدنی ابتدا باید به این باور برسیم که قرار نیست ،مثلا با اسکناس نویسی، نظام یک شبه سرنگون شده و ما به آزادی کامل برسیم ، بلکه کارکرد اصلی و عمده ی این قبیل روشها اطلاع رسانی و نیز ایجاد جنگ روانی علیه حاکمیت است تا اندک اندک ستونهای نظام را فرسایش دهند و نقش کمک برانداز را در مرحله ی نهایی سرنگونی که تقریبا تنها با تظاهرات و اعتصابات میسر است، ایفا کنند. پس در راستای ارزش دهی بیشتر به مبارزات فرهنگی چند نمونه از آنها( که قبلا از سوی خیلی از هوادران جنبش مورد اشاره قرار گرفته ،ولی در ماههای اخیر مورد غفلت واقع شده اند ) را در اینجا ذکر می کنم: بدحجابی و خودآرایی: یکی از مهمترین ارکان ایدئولوژیک و تبلیغاتی این نظام حجاب است ، چرا که چند تار موی یک بانوی ایرانی می تواند تمامی فتواهای آیت الله ها را به ریشخند بگیرد و سوهان روحی بسیجی ها و عامل کاهش تعصبات مذهبیون باشد. بنابراین اگر اعتقادی به حجاب ندارید سعی کنید تا حد امکان تابوی حجاب اسلامی را بیش از پیش بشکنید، ازلباس های تنگ و شاد ، مانتو ها و شلوار های کوتاه غافل نشوید و حتی در جمع هاو میهمانی های خانوادگی کشف حجاب کنید . نکته ی بعدی در مورد آرایش چهره است ، با در نظر گرفتن این امر که یکی از ویژگی های بارز مردان و زنان بسیجی و ارزشی نرسیدن به وضع ظاهر و اصلاح نکردن صورت است و آراستن صورت هم نوعی مبارزه ی روانی با این گروه به حساب می آید و هم از افسرده شدن روحیه ی عمومی جامعه واز به ارزش تبدیل شدن زشتی و رشد زیبایی ستیزی جلوگیری می کند. موسیقی : با اینکه آیت الله ها مدتهاست متوجه شده اندکه مردم به فتواهای آنها در باب حرام بودن موسیقی کوچکترین احترامی قائل نیستند اما لازم است که برای بلند تر فریاد زدن این بی احترامی تا جایی که مزاحم آسایش دیگران نشوید صدای پخش کننده های خود را بالاتر ببرید ، اینکار بویژه در مورد آهنگ های شاد ودر هنگام رانندگی توصیه می شود تا اینگونه روح مفرح و شادی بخشی را در جامعه تزریق کرده و مانع برقراری سستی و کسالت در جامعه شوید. ابراز محبت به جنس مخالف : وقتی در خیابان ، فروشگاه ، پارک یا هر جای عمومی دیگری درکنار همسر، دوست دختر و یا دوست پسر خود راه می روید فراموش نکنید که بازو در بازوی یکدیگر گره بزنید یا دستهای همدیگر را با محبت در دست خود بگیرید وبالاخره اینکه ازهر عملی که تا حد معقولی نشاندهنده ی ابراز محبت به جنس مخالف باشد ، غافل نشوید . این عمل باعث شکستن هنجارهای دست و پاگیر ، رفع تعصبات مذهبی و به دنبال آن کم شدن دخالت دین در روابط اجتماعی و عرف می شود.
با
۵۷ امتیاز و ۱۶ نظر فرستاده شده در بخش سیاست

/ 1 نظر / 15 بازدید